آب به عنوان منبع و سرچشمه حیات، یکی از اصلی ترین عوامل رشد و توسعه در جوامع بشری و همچنین توزیع گونه های گیاهی در سطح زمین به شمار می رود.
از سوی دیگر بخش کشاورزی که تامین کننده اصلی غذا، این نیاز حیاتی در جهان به شمار می رود کاملا وابسته به منابع آبی است، بطوریکه بیشترین میزان مصرف آب در جهان (حدود 75 درصد) به بخش کشاورزی اختصاص یافته است که این رقم در کشور های در حال توسعه به بیش از 95 درصد می رسد.
كشور ايران جزء مناطق خشك و نيمه خشك جهان محسوب مي شود. ريزشهاي جوي در ايران در حدود يك سوم متوسط بارندگي در جهان است. قسمت عمده اي از مساحت كشور ايران را كويرها به خود اختصاص داده اند. و اين در حاليست كه با وجود تمامي محدوديت هاي موجود، افزایش سریع جمعیت کشور و نیاز به تولیدات کشاورزی از یک سو و پایین افتادن شدید و مداوم سفره های آب زیر زمینی و عدم مهار کافی آب های سطحی از سوی دیگر باعث گردید استفاده بهينه، از منابع اوليه در دستور کار قرار گیرد.
با توجه به آمار و اطلاعات اقلیمی و مطالعات انجام گرفته در ایران میتوان گفت که آب کمیاب ترین عامل تولید محصولات کشاورزی است و توسعه بخش کشاورزی رابطه مستقیمی با کمیت و کیفیت منابع آب و نحوه مدیریت و استفاده از این منابع دارد.
بنابراین استفاده از سیستم های آبیاری جهت صرفه جویی در مصرف آب و افزایش راندمان و بهره وری، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.
در این راستا شرکت کوشان اتصال ضمن استقرار مدیریت کیفیت، اقدام به تولید اتصالات آبیاری – آبرسانی، لوازمات آبیاری قطره ای و … نموده است که این محصولات در قسمت های زیر قابل استفاده می باشند:
آبرسانی شهری-روستایی
آبیاری قطره ای گیاهان و درختان
آبیاری زمین کشاورزی و فضای سبز
آبیاری و آبرسانی مزارع تحت کشت
آبیاری گلخانه ای

این محصولات به پنج دسته شامل:

  اتصالات پیچی
بست های کمربندی (انشعاب)
اتصالات جوشی پلی اتیلن
لوازمات آبیاری قطره ای
مغزی های پلیمری

از سایز 16میلی متر تا سایز 250 میلی متر تقسیم بندی می شوند، که این شرکت آماده همکاری با سازمان های آب و فاضلاب سراسر کشور و نمایندگی ها و فروشنده گان داخل و خارج کشور می باشد.

لوازم ورزشی

معرفی شرکت کوشان اتصال

واحد توليدي کوشان اتصال یکی از قدیمی ترین واحدهاي توليدي اتصالات آبياري و آبرسانی در كشور محسوب می شود. این شرکت در سال 1364 با هدف تولید انواع اتصالات لوله های پلی اتیلن مورد نیاز در مصارف آبیاری و آبرسانی صنعتی، کشاورزی و شهری، تاسیس و راه اندازی گردید. این شرکت همواره با بهره گيري از بالاترين و آخرين تكنولوژي روز دنيا در زمينه هاي دستگاه ها و تجهيزات توليدي و آزمايشگاهي – ارتباط تنگاتنگ با سـازمان اسـتاندارد و سازمان های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور و فروشندگان سراسرکشور داشته است. گروه تولیدی کوشان اتصال با استفاده از پرسنل فنی و كارآزموده و در نهايت مديريتی با سابقه و هوشمند توانسته است با توسعه ممتد و برنامه ريزي شده همواره سعی در رفع نیاز مشتریان عزیز داشته است. محصولات این شرکت عمدتآ جهت مصرف در شبکه های آبیاری –آبرسانی کشاورزی، شهری، روستایی، آبیاری تحت فشار (قطره ای،بارانی) وسیستم های فاضلاب شهری، روستایی، صنعتی و خانگی قابل استفاده می باشد. محصولات این شرکت با توجه به نیاز مشتری و با دقت بسیار زیاد تولید می گردد و واحد کنترل کیفیت شرکت بطور مستمر بر کیفیت محصولات نظارت می نماید. گروه صنعتی کوشان هم اكنون با بيش از 15000 متر مربع مجموعه توليدي در يكی از بزرگترین شهركهاي صنعتی كشور واقـع در استان اصفهان با دقيقترين ماشـينهاي تزريـق پلاسـتيك در رنج هـاي مختلف و بـا با توجه به پیشرفت سریع علم و تکنولوژی در دنیا و در راستای اهداف سازمان استاندارد ملی ایران مبنی بر تولید لوله و اتصالات با کیفیت بالا و قابل رقابت با تولیدات دیگر کشورها اقدام به ایجاد آزمایشگاه کنترل کیفی مجهز به مدرن ترین وجدیدترین سیستم ها و دستگاه های آزمایشگاهی و با جذب کارشناسان خبره با دانش فنی بالا و مجرب نمود.

IMG 2785
IMG 2785
IMG 2714
IMG 2766

 

بالا